برگزاری مسابقات جام جهانی ورزش های پهلوانی درتبریز
  • 1396/10/27 12:13
  • 26214

برگزاری مسابقات جام جهانی ورزش های پهلوانی درتبریز

رئیس هیات پهلوانی و زورخانه ای آذربایجان شرقی از برگزاری مسابقات جام جهانی ورزش های پهلوانی خبرداد.

به گزارش زیتون، رسول برپور رئیس هیات پهلوانی و زورخانه ای آذربایجان شرقی در نشست هم اندیشی و بررسی مشکلات هیات پهلوانی و زورخانه ای مراغه گفت: برگزاری   مسابقات  جام جهانی در تبریز فرصت مناسبی برای ترویج و معرفی ورزش زورخانه ای و کشتی پهلوانی به عنوان میراث فرهنگی به جهانیان است.

وی به پتانسیل و پیشینه درخشان مراغه در ورزش های زورخانه ای نیز اشاره کرد و گفت: با تمرکز بر روی تیم های پایه و شناسایی استعدادها در رده های سنی نونهالان و نوجوانان، می توانیم شاهد حضور تیمی با کیفیت و مطلوب از این شهرستان در مسابقات لیگ کشوری باشیم.

وی تجلیل از چهرهای ماندگار زورخانه ای استان را از برنامه این هیات عنوان کرد و گفت: پیشکسوتان این رشته ورزشی از سرمایه های ارزشمند ورزش استان هستند و این هیات از وجود و تجارب ارزشمند آنان در رشد و توسعه و شکوفایی ورزش پهلوانی و زورخانه ای آذربایجان شرقی بهره خواهد گرفت.

رئیس اداره ورزش و جوانان مراغه نیز در این نشست ورزش زورخانه ای را ورزش ملی مردم ایران عنوان کرد و گفت: ورزش زورخانه ای و پهلوانی برگرفته از هویت ایرانی - اسلامی و ریشه دراعتقادات دینی و معنوی با تکیه بر اخلاق مداری و منش پهلوانی مردمان این مرز و بوم است.

مهدی نوایی به کمبود باشگاه های زورخانه ای و باستانی در شهرستان اشاره کرد و افزود: با تکمیل 2 زورخانه در دست احداث و همچنین زورخانه شهرداری مراغه تا پایان سال 97، مشکل کمبود مکان برای ورزشکاران این رشته حل خواهد شد.

وی افزود: در حال حاضر 2 سالن ورزشی زورخانه ای در مراغه وجود دارد که پاسخگوی نیاز ورزشکاران نیست.

وی به فعالیت های فرهنگی ورزشی هیات زورخانه ای مراغه اشاره کرد و گفت: برگزاری کلاس های آموزشی، اعزام ورزشکاران به کلاس های مربیگری، تفاهم نامه همکاری هیات زورخانه ای و آموزش و پرورش برای جذب و و استعدادیابی دانش آموزان علاقه مند،حضور فعال مرشدان در برنامهای ورزشی و تشکیل تیم نونهالان و نوجوانان شهرستان از مهمترین برنامه های هیات ورزشی زورخانه ای مراغه می توان عنوان کرد.

در حال حاضر حدود پنج هزار ورزشکار سازمان یافته در قالب 42 هیات ورزشی در شهرستان مراغه فعالیت می کنند.

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.