راهیان نور، هزینه اضافی نیست بلکه سرمایه گزاری خالص است/ بی اعتمادی به مسئولین دلیل اصلی حرکت جوانان به سمت خود مشغولی/ اشرافیگری، بین مردم و مسئولان شکاف ایجاد می کند
  • 1396/12/15 15:27
  • 26481
مسئول بسیج دانشجویی آذربایجان شرقی در گفت و گو با زیتون؛

راهیان نور، هزینه اضافی نیست بلکه سرمایه گزاری خالص است/ بی اعتمادی به مسئولین دلیل اصلی حرکت جوانان به سمت خود مشغولی/ اشرافیگری، بین مردم و مسئولان شکاف ایجاد می کند

شادی، خاطر نشان کرد: هدف از شکل گیری کاروان های راهیان نور، انتقال مفاهیم و فلسفه، فرهنگ ایثار و مهدویت است که با حضور قشر جوان در مناطق عملیاتی، به خوبی انجام می شود.

به گزارش زیتون، عبدالله شادی، مسئول بسیج دانشجویی استان آذربایجان شرقی، در گفت و گو با خبرنگار زیتون، با اشاره به جایگاه و اهمیت حرکت راهیان نور، اظهار داشت: حضور در مناطق عملیاتی در قالب کاروان های راهیان نور، اقدامی مناسب برای مقابله با هجمه افکنی و فرافکنی دشمن علیه انقلاب و نظام اسلامی، است.

وی گفت: با گسترش ارتباطات و فضای مجازی، استکبار جهانی، به صورت شبانه روز در حال تلاش برای ضربه زدن به ایمان انقلابی مردم و نسل جوان است. نقطه آغاز دفاع مقدس، اختصاص به سال 59 ندارد و همچنین دفاع همچنان ادامه دارد. اگر به تاریخ مراجعه شود، دفاع در مقابل دشمن پیشینه تاریخی دارد.

وی اضافه کرد: دفاع مقدس را می توان در دو ویژگی مختلف،  تبیین و بررسی کرد، اول اینکه، فرهنگ جهاد، شهادت، و فرهنگ انتظار و مهدویت که این ویژگی ها، راهبرد بزرگ و استراتژی در دنیای  اسلام، است که جایگاه والایی در اعتقادات شیعیان دارد. این ویژگی ها هر زمان، از اصول اساسی اعتقادی، کنار گذاشته شوند، ضربه سنگینی به دنیای اسلام، وارد خواهد کرد.

شادی، خاطر نشان کرد: دفاع مقدس، یعنی، تلاش برای تحقق فرهنگ ایثار و انتظار مهدویت. هدف از شکل گیری کاروان های راهیان نور، انتقال مفاهیم و فلسفه، فرهنگ ایثار و مهدویت است که با حضور قشر جوان در مناطق عملیاتی، به خوبی انجام می شود.

وی با اشاره به نتیجه و ثمره کاروان های راهیان نور، تصریح کرد: پرورش انسان های انقلابی، مطالبه گر و عدالتخواه، از نتایج کاروان های راهیان نور است. تربیت کادر، در تراز انقلاب اسلامی، برای استمرار و ادامه انقلاب، از دیگر  نتایج درخشان راهیان نور می باشد.

مسئول بسیج دانشجویی استان، تاکید کرد:جهت گیری به سوی آینده روشن برای انقلاب اسلامی، در دو بخش داخلی و جهانی تعریف شده است و ارکان و ادامه دهندگان این انقلاب، کسی به غیر از نوجوانان و جوانان کشور نیست، بنابراین، تربیت نیروهای انقلابی و کادرسازی انقلابی، از رویکرهای اصلی کاروان های راهیان نور است. مدلی  تربیتی که در کاروان راهیان نور معمولا، پیاده می شود، قسمتی از طرح تربیت کادر هم تراز انقلاب اسلامی است که ارائه می شود.

وی بیان داشت: امروزه، سیاستمداران و جامعه شناسان در دنیا، به این نتیجه رسیده اند که برای جذب و ترویج فرهنگ، باید با مخاطبان، ارتباط تک به تک و چهره به چهره برقرار کرد، نظام اسلامی نیز خود را صاحب نظر و ایدولوژی می داند، به همین خاطر کاروان های راهیان نور از این منظر، می توانند، نقش بسیار ویژه ای را برعهده داشته باشند.

وی یاد آور شد: گسترش فضای مجازی، نسل جوان را دچار خود مشغولی و دوری از فعالیت های اجتماعی، کرده است، برای حل این معضل، در وهله اول باید علل پیدایش این خود مشغولی، تعریف و تبیین شود و سپس برای رفع این مشکل، برنامه ریزی انجام شود. پیدایش مشکلات اجتماعی، از جمله ازدواج سفید، عدم رشد علمی و اجتماعی، محصور کردن در دنیای تاریک، از جمله نتایج نامبارک پدیده خود مشغولی در بین جوانان است.

وی افزود:  ریشه های خود مشغولی را باید در اعتماد جست،با وقوع انقلاب اسلامی، گفتمان جدیدی وارد شد، مردم نیز به این انقلاب و گفتمان، دل بستند، در این میان برخی تناقضات بین مردم و مسئولین، فاصله، ایجاد کرد. برخی بزرگان از آرمان های انقلاب، عدول می کردند و اشرافیگری و بی عدالتی در برخی مواقع، باعث می شود که مردم  از نظام و انقلاب فاصله بگیرند. دشمن نیز، متنتظر فرصت است و با استفاده از ابزارهای مختلف مردم ناراضی را به سمت و سوی باطل جذب می کند. به طور قطع، راهیان نور، اردوهای جهادی و طرح های ولایت، می تواند نسل جوان را از این خود مشغولی نجات دهد، دانشجو را برای کسب یک تجربه و کاراجتماعی، وارد میدان کند و در نهایت، نتیجه رضایت بخشی به دست آید.

شادی بیان داشت: اگر با اشرافیگیری و تضاد، مقابله شود و به آرمان های اصلی انقلاب که همان فرمایشات مقام معظم رهبری است، باز گردیم، اعتماد و پشتیبانی مردمی، بیش از پیش بیشتر خواهد شد. ثروت اندوزی و اشرافیگری، برخی مسئولین را سرگرم خود کرده است، بدنه اصلی انقلاب و نظام همچنان پابرجاست و مردم فقط از مسئولین غیر انقلابی، فاصله می گیرند. زیرا مردم قدرت درک بین تعارضات را دارند. 

 

 

 

 

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.