نهادینه کردن فرهنگ فاطمی، نیاز ضروری در فرهنگ سازی است/ محور زینت شهدا، مادران انقلابی و مسلمان هستند
  • 1396/12/17 00:20
  • 26491
حجت الاسلام برگی در دانشگاه پیام نور تبریز، مطرح کرد:

نهادینه کردن فرهنگ فاطمی، نیاز ضروری در فرهنگ سازی است/ محور زینت شهدا، مادران انقلابی و مسلمان هستند

برگی، گفت: مسئولیت سنگین تربیت نسل های آینده و ارتقای سطح فرهنگی جامعه و همچنین نهادینه کردن فرهنگ فاطمی در جوانان و نوجوانان، برعهده زنان و مادران است

به گزارش زیتون، حجت الاسلام رسول برگی، در مراسم جشن میلاد حضرت فاطمه زهرا(س)، در جمع اساتید و دانشجویان دانشگاه پیام نور تبریز، با تبریک فرارسیدن میلاد صدیقه طاهره، به بیان ویژگی های بارز این بانوی  عظیم الشان پرداخت.

وی گفت: شان و شخصیت والای  حضرت زهرا(س)، چنان والا و پرعظمت است که همه فرق اسلامی، به جایگاه بلند ایشان اذعان دارند. روایات مختلفی، از علمای اهل سنت و تشیع، در بیان مقام والای دخت تبی مکرم اسلام، وارد شده است، فرقه های مختلف اسلام با وجود اختلاف در برخی مواقع، درباره عظمت و بزرگی حضرت زهرا(س) متفق القول هستند. علامه امینی، در کتاب فاطمه از دیدگاه قران و روایت، به برخی روایت های اهل سنت درباره حضرت زهرا(س)، اشاره می کند.

وی با اشاره به، جایگاه حضرت فاطمه(س) درنزد خداوند، افزود: زمانیکه، هنوز، خلقت انجام نشده بود،  وجود مقدس حضرت زهرا(س)،  از انوار الهی، خلق شده بود، خلقت فاطمه، آسمان ها و زمین را روشن کرد، اساس و بنای خلقت انسان و دنیا، وجود  بانوی مکرم اسلام است، 

وی بیان داشت: مسئولیت سنگین تربیت نسل های آینده و ارتقای سطح فرهنگی جامعه و همچنین نهادینه کردن فرهنگ فاطمی در جوانان و نوجوانان، برعهده زنان و مادران است که می توانند در این راه از آموزه های دینی و سیره حضرت زهرا(س) بهره ببرند.

حجت الاسلام برگی، خاطر نشان کرد: فرهنگ مردم ایران ایران، قرن هاست، برگرفته از فرهنگ اهل بیت است، بنابراین،دشمن در تلاش است از طریق نفوذ در فرهنگ و سنت مردم، جامعه اسلامی را از درون متلاشی کند،که در این میان نقش بانوان به عنوان مادر و همسر، بسیار حائز اهمیت و پررنگ است.امروز، خانواده مورد توجه دشمن است، اساسی ترین و اولین کانون تشکیل اجتماع خانواده است، بنابراین، تلاش ها و توطئه های دشمن بیشتر حول محور از بین بردن مفهوم خانواده است.

این خطیب تبریزی، تصریح کرد: نهادینه کردن فرهنگ فاطمی، به معنای واقعی کلمه، ضروری ترین نیاز فرهنگی کشور است، فرهنگ سازی بر اساس سیره اهل بیت، باعث تحکم بنیان خانواده می شود و بسیاری از آسیب های اجتماعی که از ناحیه دشمن علیه ملت ایران و مخصوصا قشر جوان، به وجود می آید، با توسل به روش زندگی ائمه، از بین خواهد رفت، سیره حضرت زهرا(س) در تربیت فرزند و همسر داری،می تواند، به الگوی مناسبی برای بانوان در ایران و سایر ملت های جهان، تبدیل شود.

وی با اشاره به الگو برداری مادران شهدا، اظهار کرد: دفاع مقدس، مدیون مادرانی می باشد که در وهله اول، با تربیت صحیح فرزند، باعث شدند که گنجینه عظیمی به نام دفاع مقدس، پدید آید و در مرحله بعد از اهداف و آرمان هایی دفاع همه جانبه انجام دادند که بخاطر آن از فرزند و جگرگوشه خود گذشته بودند، بنابراین، تجلیل از مادران شهدا، ضروری و لازم است، محور زینت شهدا، مادران انقلابی و مسلمان است.

 

 

 

 

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.