دولت از برخورد منفعلانه با قضیه حمله به سفارت، پرهیز کند/ منتظر واکنش انقلابی از سوی دولت و وزارت خارجه هستیم
  • 1396/12/19 15:36
  • 26501
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی سهند، در گفت و گو با زیتون؛

دولت از برخورد منفعلانه با قضیه حمله به سفارت، پرهیز کند/ منتظر واکنش انقلابی از سوی دولت و وزارت خارجه هستیم

سنبلی گفت: وزارت خارجه به عنوان بخش بین المللی دولت، وظیفه دفاع از منافع جمهوری اسلامی ایران را در خارج از کشور بر عهده دارد. باید از این حالت منفعلانه خارج شده و برخورد محکم و انقلابی با مسببان این حادثه داشته باشد.

به گزارش زیتون، علی سنبلی، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی سهند، در گفت و گو با خبرنگار زیتون، با اشاره به حمله عوامل فرقه انحرافی شیرازی و تشیع انگلیسی، به سفارت جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: فرقه شیرازی که با نام تشیع لندن نشین، شناخته می شوند، با دراختیار داشتن رسانه و حمایت های مالی از سوی کشورهای انگلیس و آمریکا، به اسم شیعه، سعی در ایجاد تفرقه میان فرقه های مختلف اسلام، دارند.

وی گفت:  تلاش این عده در دنیای اسلام، با اقبال مسلمانان روبه رو نشد، چراکه، ملت های مسلمان و نخبگان جهان اسلام، ایجاد تفرقه را به ضرر جامعه مسلمین می دانند، هدف و برنامه ریزی دشمن، ایجاد شکاف در بین کشورهای اسلامی، است که با به وجود آوردن فرقه های انحرافی مانند شیعه انگلیسی از مذهب تشیع و داعش از اهل سنت،  با ایجاد آتش فتنه در منطقه غرب آسیا، دنیای اسلام را از یکپارچگی خارج کرده و سیاست های خصمانه خود را در جهان ، مخصوصا غرب آسیا پیاده سازی کنند.

وی اضافه کرد: در قضیه توهین این افراد به همسر پیامبر، رهبر معظم انقلاب فتوایی را صادر کردند که مورد توجه و اقبال جهان اسلام قرار گرفت: ایشان هرگونه  توهین به همسر پیامبر(ص) و مقدسات اهل سنت را حرام شرعی اعلام کردند. سردمداران این فرقه انحرافی، در صدد برپایی آتش فتنه ای هستند که که جهان اسلام را نابود می کند.

سنبلی، افزود: وحدتی که اکنون بین شیعه و سنی بر قرار است، باعث آرامش و همگرایی بین کشورهای اسلامی شده است، البته هستند افرادی که این وحدت مثال زدنی مسلمانان  را بر نمی تابند،  رهبر معظم انقلاب همیشه، به وحدت میان، مسلمانان، تاکید ویژه ای دارند و بار ها فرمودند: آن تشیعی که از لندن پخش شود و آن اهل سنتی که  از آمریکا پشتیبانی می شوند، هردو لبه یک قیچی و مزدور دشمن هستند. اصول و آرمان های تشیع، مبتنی بر منطق است و توهین، جایگاهی در اندیشه های شیعه و سیره ائمه ندارد.

وی خاطر نشان کرد: دشمنی و کینه این گروه، از جمهوری اسلامی ایران، از سابقه طولانی برخوردار است، جمهوری اسلامی ایران به عنوان پرچمدار وحدت در جهان اسلام شناخته ی شود. در داخل ایران، اقوام مختلفی با گرایشات دینی مختلف، از اهل تسنن و تشیع، دهه هاست که با آرامش ، در کنار یکدیگر، زندگی می کنند، کشور ایران، به نماد وحدت در بین مسلمانان تبدیل شده است، به همین خاطر ، همواره مورد توطئه و سو استفاده دشمنان قرار گرفته است که هرگاه به عناوینی از جمله اختلافات مذهبی یا قومی، در صدد برهم زدن آرامش و امنیت جامعه هستند. مزدوران دولت انگلیس با حمله به سفارت ایران، سعی در انحراف افکار عمومی درباره حمایت های انگلیس از رژیم سعودی در حمله به یمن و کمک به گروههای تکفیری منطقه، دارند.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه سهند با اشاره به حمله اعضای این فرقه انحرافی به سفارت،تصریح کرد: سفارت هر کشوری، جز خاک آن کشور محسوب می شود، دولت انگلستان، بارها ثابت کرده است که ازهر اقدامی، علیه کشور جمهوری اسلامی ایران، حمایت می کند، پشتیبانی های  مالی و رسانه ای، از گروههای افراطی که با نام اسلامی به وجود می آورند، بخشی از دسیسه های روباه پیر علیه دنیای اسلام و مخصوصا جمهوری اسلامی، به حساب می آید. 

سنبلی بیان داشت: زمانیکه، دانشجویان چند سال قبل، در اعتراض به سیاست های خصمانه انگلیس، به سفارت این کشور، حمله کردند، شاهد بودیم که با موج محکومیت های جهانی از طرف کشورهای مختلف، حتی آمریکا، روبه رو شد، حتی دولت آقای روحانی، این اقدام را محکوم کرد، در عین حال، به نظر می رسد دولت و وزارت خارجه، به صورت منفعلانه در قبال این موضوع، برخورد می کنند، مسئولان وزارت امور خارجه کشورمان، باید با جدیت تمام این موضوع را از طریق مجاری حقوقی و بین المللی، پیگیری کنند. منتظر واکنش انقلابی دولت و وزارت خارجه هستیم. حمله  به سفارت و تسخیر چند ساعته آن، به منزله حمله به خاک کشور می باشد، همچنین،  وزارت خارجه  به عنوان  بخش بین المللی دولت، وظیفه دفاع از منافع جمهوری اسلامی ایران را در خارج از کشور بر عهده دارد. باید از این حالت منفعلانه خارج شده و برخورد محکم و انقلابی با مسببان  این حادثه داشته باشد.

 

 

 

 

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.