درباره ما

بسمه تعالی

 

شَجَرَةٍ مُبارَكَةٍ زَيْتُونَةٍ لا شَرْقِيَّةٍ وَ لا غَرْبِيَّةٍ / درختی خجسته و مبارک که نه شرقی است و نه غربی

 

زیتون همواره در اسلام واژه ای مقدس و قابل تکریم بوده است . درختی مبارک که خداوند بدان سوگند یاد کرده است.چه تناسب عجیبی است بین زیتون و انقلاب اسلامی.هم زیتون بنا به گفته قرآن کریم، نه شرقی است و نه غربی و هم انقلاب اسلامی برپایه شعار عزت آفرین نه شرقی و نه غربی استوار گردید.

سالهاست که شاخه زیتون روی نوک کبوتری همیشه در پرواز تمثال آشتی و صلح جهانیان است و مدعیان دروغین صلح یادشان رفته که زیتون میوه سرزمین طور سینا است.زیتون نماد صلح خواهد ماند اما صلحی که نه با ضرب زور که بر پایه اصل آسمانی و الهی لا تَظلمون و لا تُظلمون پایدار است.

 

...و امروز با تقدیم بهترین ستایشها و نیایشها به آستان حضرت باری منان(جل و اعلا)،با زیتون آمده ایم تا در پاسداشت خوبی های یک ملت و نیل به نداشته های آرمانی ایشان تلاشی در خور و شایسته داشته باشیم البته به قدر وُسع و توان خود.

نگاه ما به رسانه در مقابل رسانه های غربی نگاهی کاملاً تهاجمی و آفندی است و اگر این نباشد همیشه در موضع انفعال خواهیم بود.

چرخش چشمان ما به اتفاقات در دو حوزه خبر و تحلیل خواهد بود .مشی رسانه‌‌ای این سایت، تحلیلی - خبری است و اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند از قالب ظاهری خبرها فراتر رفته و به زوایای پنهان و آشکار حوادث سرک بکشند و با کندوکاو بیشتر، ناگفته‌ها و وجوه نامکشوف وقایع و حوادث را بیابند.

این مجموعه رسانه‌ای خود را در امر اطلاع‌رسانی مستقل می‌دانـد و در چارچوب قوانیـن نظام جمهوری اسلامی و تعهد به آرمان‌های انقلاب اسلامی و امام راحل و شهیدان انقلاب، تنها ملاک عمل را رعایت تقوای الهی قرار خواهد داد. از آنجایی که این مجموعه ، جوهره اش با دانشجو و روحیات دانشجویی عجین شده است لذا، نقد و تحلیل کارشناسانه دستگاه‌ها، عملکرد مسئولان و احزاب را وظیفه ذاتی خود می‌پندارد و آن را با هدف ارتقای دانایی جامعه، حق پرسشگری مردم و وظیفه پاسخگویی مسئولان را با جدیت دنبال می‌کند و مطالبه گرانه و از موضع و جایگاه تریبون مردم، سراغ مسئولین را خواهد گرفت.

 

معیار و شاخص عملکرد ما در حوزه نقد مبتنی بر همین جمله رهبر معظم انقلاب است که می فرمایند:"باید در انتقاد از یک شخص و یا دستگاه دچار بی انصافی نشویم.باید با انصاف بود با انصاف عمل کرد و با انصاف حرف زد."

 

از مخاطبان زیتون نیز انتظار داریم در هنگامه خطا ناظر و نگاهبان ما باشند و سکوت را بر ما نپسندند که سکوت همیشه خوب نیست و گاهی سکوت و رضا شدن به ظلم در هر اندازه آن خطاهای جبران ناپذیری را به دنبال داشته است.با وسعت سینه و آغوش باز پذیرای انذار و ارشاد مخاطبان خود هستیم و این امر را راهی وسیع برای نیل به موفقیت میدانیم.

 

کوتاه سخن اینکه : در بعضی از تعابیر آمده است:زیتون نام کوهستانی است که بیت المقدس بر روی آن واقع شده است و خداوند به آن سوگند یاد کرده چرا که پیامبران بسیاری در آن مبعوث شده اند و وعده موعود آخرالزمان را داده اند.

 

ما در انتظار رجعت موعود وعده داده شده هستیم و باور داریم که روزگاری صالحان وارثان شایسته ی زمین خواهند بود.

 

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.